Vores team holder til i et kontorfællesskab på Holmen i København

Mød teamet

Grandhood er grundlagt af tre iværksættere med ambitionen om at genopfinde folks opfattelse af pension. Med en visionær tilgang ønsker vi at udfordre den meget komplekse pensionsbranche, som i flere årtier har manglet nytænkning og har overladt kunderne til svært forståelige produktsammensætninger, skjulte gebyrer og halvdårlige brugeroplevelser. Det vil vi lave om på!

Grandhoods kernemålgruppe er iværksættere og mindre virksomheder, som traditionelt har meget vanskeligt ved at tilbyde sig selv og medarbejdere en pensionsopsparing, og som samtidig udgør en væsentlig del af den store restgruppe, som sparer for lidt op til deres tredje alder.

Mød teamet


Jon Lieberkind

CEO & Founder

jon@grandhood.dk


Mathias Bredkjær

CFO & Founder

mathias@grandhood.dk


Jens Kam Christensen

CPO & Founder

jens@grandhood.dk


Jonas Micela Catalin

CTO

jonas@grandhood.dk


Eric Crosby

Chief Investment Officer

eric@grandhood.dk


Høgni á Reynatrøð

Head of Digital Marketing

hogni@grandhood.dk


Lars Damgaard

Head of UX

lars@grandhood.dk


Quentin Crumbach

Product designer

quentin@grandhood.dk


Victor Ipsen Pedersen

Digital Marketing & Brand Specialist

victor@grandhood.dk


Erum Awan

Lead app developer

erum@grandhood.dk


Mircea Oprea

Backend developer

mircea@grandhood.dk


Stefania Barabas

Frontend developer

stefania@grandhood.dk